Leica Geosystems

Створення маркетингової стратегії

Challenge

Жах і чарівність технологічних брендів, нещадних в своїй раціональності. Тут всі спираються на переваги в кожному міліметрі, секунді або мегабайті в технічних характеристиках. Іноді звичайно додають функціонал, комбінації технологій, інновації — куди ж без них у сучасному світі. І в результаті комунікація технологічних брендів виглядає як конкурс краси серед моделей-роботів. Тому зруйнувати традиції битв технічними характеристиками — саме той виклик, якого ми чекали. В цій можливості створення раціонального бренду, але перш за все для людини, і є вся чарівність.

А якщо це світовий бренд з історією, а тому з міцними традиціями? Як саме у цьому випадку — Leica Geosystems. Педантичні швейцарці вдосконалювали свою репутацію протягом століття, стали лідерами світового ринку із самою високою ціною своїх рішень. Першість на цьому ринку визначає гонка інновацій, яка провокує створення нових «унікальних» рішень, доля яких все одно залежить від покупця. У випадку українського ринку ситуація погіршується: коли обіцяють унікальну пропозицію на ринку, а потреби (не те щоб унікальної, а взагалі) ще немає. Саме таким випадком і став лазерний сканер Leica BLK360 — рішення, визнане революційним в світі і доки не до кінця зрозуміле у нас. В результаті інтерес є, а продажів немає.

Створити ефективну позицію продукту та план відбитку її в головах цільової аудиторії — таке було завдання. Створити маркетингову стратегію і план рекламних комунікацій для старту продажів.

Solution

На стадії аналітики була виявлена суперечливість ринку, в якому знаходиться продукт. Це ринок проектування. Незважаючи на всю його сувору правду та складності в економічному, юридичному та культурному аспекті, він розвивається. Причому, в першу чергу, у напрямі використання технологій та розширення географії бізнесу. При цьому категорія наземного лазерного сканування взагалі невідома та незрозуміла проектувальникам. Ще й вартість рішення в десятки разів вище тих варіантів, якими завдання вирішуються наразі.

В результаті глибинних досліджень цільової аудиторії, які проводились не тільки для виявлення мотивів, але й для пошуку актуального сегменту, була виведена головна потреба. Це нові проекти, ще більше крутих, дорогих, цікавих проектів. Лазерний сканер Leica BLK360 зі своїми можливостями, компактним розміром, дизайном та (нехай пробачать нам Боги) технічними характеристиками в цьому контексті може розглядатися не як вимірювальний інструмент, а як можливість виконувати і навіть генерувати ті самі нові та більш серйозні проекти. Якщо звичайно комунікація побудовано вірно. Звідси і позиція — «інструмент для виходу на нові ринки». Тут нові ринки —  це і рівень проектів, і географія їх виконання.

Розроблені рекомендації на кожному етапі воронки продажів виконані в тональності підприємництва на противагу технічної, яка традиційна на цьому ринку. Прописаний план рекламних кампаній для онлайн і офлайн каналів комунікацій ми вам не покажемо, тому що ви і так вже забагато знаєте.

Strategy: ONI agency

Елементи стратегії

і більше ані слова з вуст

Leica Geosystems – Креативна агенція ОНИ