Capser

Створення маркетингової стратегії.

Challenge

Звичайно реклама у більшості випадків повинна допомагати вирішенню бізнес задач, але є такі випадки, де подібні бізнес задачі самі по собі працюють на велику ідею. В цьому випадку реклама стає не тільки бізнес інструментом, а частиною розвитку суспільства.

Саме з такою великою ідеєю про розвиток вуличної культури у найкращих її проявах до нас і звернувся Кепсер. І починати треба було з найближчої та актуальної для нього теми — BMX субкультури. Слабка її поширеність серед молоді в останні роки та негативні стереотипи у суспільстві були основними проблемами.

Тому і конкретна задача перед агенцією формувалася як створення маркетингової стратегії для просування субкультури і розвитку ком’юніті на базі online магазину BMX запчастин.

Для розробки стратегії ВМХ розглядався одразу у чотирьох ринках: розваги, екстрим, спорт та розвиток. В кожному з них є свої обмеження і можливості, які можна використати в просуванні. Конкуренти в цих категоріях орієнтуються на батьків дітей і підлітків, використовують у більшості тільки раціональні фактори, пов’язані із розвитком дитини. До того ж наш продукт як ком’юніті хоча й має вже сформовану структуру, але залишається закритим та не зовсім зрозумілим для нових потенційних адептів.

Solution

Першим і головним стовпом будь-якої маркетингової стратегії завжди є розуміння своєї аудиторії. Тож цьому приділялося найбільше уваги. Багато годин досліджень через глибинні інтерв’ю та спостереження за поведінкою аудиторії в контексті вирішення нашої задачі дозволили виділити та описати основні цікаві сегменти аудиторії. А вже на їх особливостях був сформований збірний поведінковий портрет, який і став основною персоною комунікацій. Основним мотивом цієї персони є бажання відчути себе крутим. Саме відчуття, коли задумане виходить і це знаходить оцінку оточуючих. Окремою персоною залишились батьки, тому що в них зовсім інші задачі продукту, інші мотиви і бар’єри. Але їх теж треба враховувати,  виходячи з масштабу комунікаційних завдань. В них головним мотивом є бажання пишатися своїм нащадком.

На базі цих портретів та всіх особливостей ринків, на яхих ми конкуруємо за увагу, а також особливостей вже існуючих комунікацій була сформована головна цінність бренду, дотримуючись якої можна буде досягти поставлених цілей. Це позиція бренду-мотиватору, який надихає, кидає виклик та підтримує людину у бажанні відчути себе крутим, займаючить ВМХ. Щоб це реалізувати були розроблені конкретні рекомендації для побудови бренду в мотивуючій тональності з націленістю як на підлітків, так і на їх батьків. Розроблена дорожня карта реалізації вже в дії

Client: Capser BMX

Strategy: ONI agency

Елементи стратегії

Все найцікавіше за кадром та в реалізації

Capser BMX – Креативна агенція ОНИ