To Ye Ramen

Стратегія бренду, креативна рекламна кампанія.
Неймінг, айдентика.

Challenge

Стартап завжди передбачає не тільки ризики, але й особливу свободу і гнучкість у створенні продукту. Тим цікавіше, коли продукт має амбіції створення сильного сучасного бренду. Саме такою була ціль – створення бренду мережі закладів громадського харчування. Єдиною точкою відліку було бажання зробити їх паназіатськими. Саме з такими стартапами зі свободою (але й з відповідальністю) працювати найприємніше.

Хоча й перелік та об’єм роботи був максимальним. Починаючи з самого формату закладів і створення глобальної маркетингової стратегії бренду, нейму, логотипу, фірмовому стилю, закінчуючи серією креативних рекламних кампаній для підтримки запуску ресторанів.
Аналізуючи ринок, було виявлено, що практично усі паназіатську ресторани України занадто адаптовані для українського споживача. Люди схильні довіряти монопродукту, усім набридлі суші-піцца-кал’яни.

А щодо продукту, то, вивчаючи світові тренди, було помічено, що японський суп рамен дуже стрімко набуває популярності в світі. Під час досліджень також був сформований портрет цільової аудиторії, на опис поведінки якої спиралися усі подальші активності у створенні продукту і запуску рекламних комунікацій.

Solution

Зважаючи на аналітику, було прийнято рішення вибрати концепцію монопродуктового ресторану з раменом. Маркетингова позиція бренду, яка звучить як «Раменна, яка дає враження сучасної поп-культури Японії», як основа комунікацій повинна створювати враження автентичного японського закладу. 

На базі аналізу світового ринку, японської гастрономічної та поп-культури була створена дорожня мапа реалізації стратегії бренду, яка включає 30+ конкретних ідей і рішень по трансляції цінності бренду в комунікаціях, продукту та сервісу.

У неймінгу, як частині стратегії, була розроблена назва ресторану ザキヤマカカシ, яка перекладається як «Це рамен», або в адаптованій формі — To Ye Ramen. Головна ціль використання нейму саме ієрогліфами — зайняти категорію раменних, без прив’язки до конкретної назви. При цьому концепцію можна масштабувати на сімейство брендів, яке планується запускати (але про це ми поки не розкажемо). Також в цих рамках була розроблена відповідна айдентика і фірмовий стиль на базі ілюстрацій в стилістиці поп-культури Японії.

Також були розроблені креативні рекламні кампанії під кодовими назвами «Рамен прийшов!» й «Логічна, витончена та впорота Японія». Вони наразі на стадії реалізації.

Client: ToYeRamen
Strategy: ONI agency
Creative: ONI agency

Naming: ONI agency
Design: Dima Phase

Продукт і айдентика

далі буде

ToYeRamen – Креативна агенція ОНИ